Ile wynosi koszt obklejenia auta?

Ile wynosi koszt obklejenia auta?

Niestety proces oklejania jest stosunkowo drogi. Profesjonalne półfabrykaty, demontaż elementów , a także konieczna wiedza fachowców przeprowadzających modernizację powoduje, że koszt obklejenia przeciętnej kubatury auta kompaktowego folią jednobarwną wynosi około 4-5 tyś. PLN. Koszty rosną geometrycznie do powierzchni samochodu, a co za tym idzie ilości zużytej okleiny. Mimo wszystko jest to opłata niższa niż polakierowanie całej karoserii przy zachowaniu należytej jakości lakierowania.

Przy okazji kosztów należy podkreślić, iż naturalnie opłaty bardzo się różnią dodatkowo potrafią zdarzyć się promocje. Wypada jednak zadać sobie pytanie czy warto skąpić oraz co stanie się jeśli niestarannie założona folia niższej jakości zostanie zepsuta lub zejdzie nam wraz z lakierem. Poniektórzy próbują nakładania okleiny samemu, lecz rezultaty są doprawdy przeróżne. Niezbyt złożone podzespoły typu maska auta o płaskim kroju można spróbować nałożyć własnoręcznie, to gdy mówimy o całym aucie niełatwo zachować odpowiednią jakość wykończenia – bez wątpienia wymaga ten proces fachowych zdolności. Odmiennie jest z jej usuwaniem.

Oklejanie samochodu nie musi kosztować miliona monet.
Oklejanie samochodu nie musi kosztować miliona monet.

Z racji na to, że warsztaty wykonują to za specjalną opłatą (jest możliwość zapłacić podczas naklejania), można pomyśleć nad odrywaniem na własną rękę. Należy jedynie zadbać o dokładne usunięcie warstwy klejącej specjalnie do tego przeznaczonym specyfikiem albo od razu po wniknięciu w niego brudu stan wizualny lakieru będzie tragiczny, a klej ciężki do zdrapania.

Podczas liczenia kosztów należałoby napomknąć, że najczęściej w przypadku nowych pojazdów da radę wybrać auto w podstawowym kolorze, bez dodatkowej opłaty za lakier o wysokim połysku. Robią tak często instytucje państwowe, lecz też kierowcy prywatni zrażeni kosztownymi opłatami dodatkowymi do upragnionego malowania – w wypadku samochodów wyższej klasy do kilu tyś. złotych. Może się stąd okazać, iż przystępniejsze okaże się dokładnie zastosowanie okleiny. Okleiny nadmienionego wariantu są stosowane nie tylko w pojazdach. Pokrywane mogą być ponadto inne pojazdy, łodzie, motocykle oraz skutery.

Partner wpisu: Przeprowadzki Extrans