Taśmy klejące – który typ zamówić?

Taśmy klejące – który typ zamówić?

Określenie taśmy z klejem jest wyjątkowo wszechstronne i z tego powodu bez wątpienia pod tym określeniem można by było sklasyfikować wiele ich wariantów. Z oczywistych względów zaprezentujemy tutaj jedynie te służące do zabezpieczania pakunków i przeróżnych pudeł, nazywane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Przytoczone poniżej porady, potrafią wesprzeć podczas wyboru wariantu, który to będzie najbardziej odpowiedni pod względem cenowym i jakościowym.

Kluczowy podział i wykorzystanie taśm samoprzylepnych

  • AKRYL – najzwyklejsze taśmy i najczęściej sprzedawane także w naszym sklepie z uwagi na znikomą cenę. Podwaliną jest tu wodny klej na bazie akrylu, który to świetnie sprawdza się po pierwsze na gładkich i względnie śliskich płaszczyznach (kwit, folia itp.). Dedykowane są do wykorzystywania w temperaturach powyżej zera oraz wszędzie tam, gdzie nie jest pożądana odporność na deszcz.
  • GORĄCY MELT – zastosowany lep, to syntetyczny kauczuk ewentualnie sztucznie modyfikowany. Oprócz wyższej opłaty, od taśm klejących akrylowych odróżnia je troszeczkę mocniejsza siła spajania, wszak nie aż tak, żeby stosunek jakości do należności określić jako idealny. Są także dużo bardziej odporne na wilgotność ale również sugeruje się wykorzystywanie ich jedynie w plusowych temperaturach.
  • TECHNOLOGIA SOLVENT – są kosztowniejsze od powyżej przedstawionych tymczasem mają niewątpliwie najwłaściwszy stosunek jakości do wartości. Największą przyczepność gwarantuje lep z naturalnego kauczuku, dzięki któremu znakomicie sprawdzają się tak na gładkich, jak i szorstkich płaszczyznach. Od razu po zaklejeniu są ciężko odrywalne oraz niewrażliwe na wilgoć. Szczególne znaczenie posiada także fakt, że da radę je stosować i absolutnie nie zrywają się w minusowych temperaturach. Wykorzystujemy ten model taśm, szczególnie do plombowania kartonów.

Zanim wyselekcjonujesz i kupisz – dobre rady

Jeśli zmóżdżasz się nad doborem szczególnego rodzaju taśm z klejem lub chcesz skorzystać z oferty zagranicznego sprzedawcy, zaznajom się z poniższymi radami:

Nigdy nie wybieraj taśm z klejem marki NoName! – zazwyczaj bardzo tanie, niejasnego pochodzenia ewentualnie ściągane prosto z Chińskiej Republiki Ludowej i najgorszej jakości:

 

  • minimalny okres przydatności – od razu tracą cechy
  • potrzeba obklejania dookoła całej paczki – dwa razy większe spożytkowanie
  • zakleisz karton wieczorem natomiast rano odklejona taśma będzie leżała z boku
  • nieczęsto posiadają rzeczywiście taką długość, jak oferowana
  • zamiast oszczędzić, faktycznie poniesiesz większe koszty plus nerwy

Dowiedz się więcej: