W jaki sposób obkleić auto okleiną samoprzylepną?

W jaki sposób obkleić auto okleiną samoprzylepną?

Podstawową akcją przed przystąpieniem do nakładania okleiny jest prawidłowe przygotowanie powierzchni. Trzeba bardzo starannie wyczyścić powierzchnię którą będziemy oklejać aby nie było na niej żadnych pyłków paprochów. Później starannie usuwamy tłuszcz z pojazdu by folia zachowała swoją przyczepność. Radzimy używanie wyłącznie typowych środków do czyszczenia lakieru. Kategorycznie odradzamy wykorzystanie detergentów, które wykorzystują nano cząsteczki do wytworzenia warstw profilaktycznych na oczyszczanym lakierze. Dobę przed rozpoczęciem do oklejania, samochód powinien być umyty w mechanicznej myjni samochodowej, nie polecamy myć ręcznie pojazdu. Tuż po bardzo szczegółowym oczyszczeniu lakieru z substancji chroniących należy wyjąć wszystkie wystające z karoserii fragmenty. Nim przystąpimy do oklejania powinno się upewnić czy na pewno pojazd jest w pełni wyczyszczony i pozbawiony resztek wody na przykład przy klamkach.

audiNastępną fazą jest pozycjonowanie folii na określonym elemencie i jej przycięcie do elementu w zbliżonym nieco wyższym rozmiarze. Odrywamy część papieru podkładowego, przyklejamy folię na dany fragment. Korzystając z Rakla przyklejamy folię pomagając sobie rakielą jednocześnie usuwając powietrze z pod okleiny. W punktach, w których występują zgięcia oraz przetłoczenia podgrzewamy laminat by nadać mu fason konkretnego elementu. Na rantach tniemy surowiec, proponujemy oklejenie krawędzi elementów na plisę. Okleinę wywijamy pod konkretny podzespół po jej wychłodzeniu.

Po zakończeniu naklejania musimy pozostawić pojazd na kolejną dobę w garażu, w jakim utrzyma się temperatura w jakiej był wyklejany. Okleiny bynajmniej nie nabłyszcza się poprzez około 3 dni od obklejenia, już tym okresie mamy możliwość stosować teflonowe ewentualnie silikonowe środki do nabłyszczania, które nie zawierają jakichkolwiek wosków. Wyklejony samochód polecamy czyścić samodzielnie przy wykorzystaniu miękkiej szmatki oraz wody z detergentem.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeprowadzki z ProMove – zapoznaj się!